NEO-TEC O nas

O nas

Mająca swą siedzibę w Płocku, spółka NEO-TEC powstała 27 grudnia 2000 roku jako spółka cywilna. W dniu 27 lipca 2007 roku spółka przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a dnia 18. września 2007 roku uzyskała wpis w Rejestrze Przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla M. ST. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000288065.

Zakres podstawowej działalności gospodarczej Spółki obejmuje:

 • Inżynieria w zakresie maszyn krytycznych dla przemysłu chemicznego, rafineryjnego i energetycznego.
 • Produkcja specjalistyczna części do sprężarek, turbin i pomp, w tym koła wirnikowe odśrodkowe, łopatki dla wszystkich typów turbin parowych, wały, korpusy, części statorów.
 • Kompletne modernizacje i retrofity maszyn, w tym dostawa kompletnych nowych rotorów do sprężarek odśrodkowych, turbin i pomp.
 • Usługi w zakresie opiniowania, testowania i diagnostyki maszyn przepływowych.

Mamy ponad 15 lat doświadczenia w inżynierii maszyn przepływowych i ponad 150 sukcesem zakończonych projektów w Polsce i Europie. Posiadamy warsztat produkcyjny oparty na nowoczesnym parku maszynowym oraz laboratorium pomiarowe, które pozwala na sporządzenie pełnej dokumentacji odtworzeniowej detalu (inżynieria odwrotna).

Posiadamy certyfikaty zarządzania jakością oraz bezpieczeństwem i higieną pracy ISO 9001:2015 oraz ISO 45001

Możliwości obróbcze i pomiarowe

Aby zapewnić naszym klientom wysoką jakość naszych produktów posługujemy sie nowoczesnymi centrami obróbczymi CNC, wspomaganymi precyzyjnymi systemami pomiarowymi, a także narzędziami do inżynierii odwrotnej. Modernizacje oraz wykonawstwo komponentów jest prowadzone przy użyciu najnowocześniejszych technologii takich jak BLISK czy metody lutowania metalami szlachetnymi. Więcej o możliwościach obróbczych i pomiarowych poniżej. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą.

Poznaj szczegóły naszej oferty

NEO-TEC O nas

Nasz park maszynowy

 • Laboratorium pomiarowe

  Laboratorium pomiarowe

  Posiadamy bogato wyposażone zaplecze pomiarowe do inżynierii odwrotnej. Prócz standardowych narzędzi do dyspozycji mamy optyczne systemy pomiarowe (bezdotykowe), mikroskop pomiarowy, oraz dotykową współrzędnościową maszynę pomiarową o dokładności 1.7 mikrometra. Posiadamy własną maszynę wytrzymałościową do badań własności fizycznych materiałów.

  Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać dokumentację odtworzeniową praktycznie każdego elementu dostarczonego przez Klienta, bez wglądu w oryginalne rysunki. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

  Czytaj dalej
 • Możliwości obróbcze

  Możliwości obróbcze

  Aby zapewnić naszym klientom wysoka jakość naszych produktów posługujemy się nowoczesnymi centrami obróbczymi CNC, wspomaganymi precyzyjnymi systemami pomiarowymi, a także narzędziami do inżynierii odwrotnej. Modernizacje oraz wykonawstwo komponentów jest prowadzone przy użyciu najnowocześniejszych technologii takich jak BLISK czy metody lutowania metalami szlachetnymi. Więcej o możliwościach obróbczych i pomiarowych poniżej. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą.

  Czytaj dalej
 • Wyważarka wysokoobrotowa – stanowisko diagnostyki rotorów

  Wyważarka wysokoobrotowa – stanowisko diagnostyki rotorów

  Jakość wyważania wysokoobrotowego kół wirnikowych i rotora rzutuje bezpośrednio na bezpieczeństwo i niezawodność w trakcie eksploatacji w maszynie. Będąc świadomym tego faktu w 2014 roku uruchomiliśmy własne stanowisko do wyważania nisko i wysokoobrotowego i dostarczamy klientom nową jakość w tej dziedzinie. Jako jedna z nielicznych firm oferujemy komercyjnie wielopłaszczyznowe wyważanie wysokoobrotowe i testy nadobrotów do 20 000 rpm, przy użyciu metody współczynników wpływu.

  Poniżej możecie Państwo znaleźć certyfikaty kalibracji wyważarki nisko (LSB) i wysokoobrotowej (HSB)

  HSB 23 CERTYFIKAT KALIBRACJI

  HSB 26 CERTYFIKAT KALIBRACJI

  LSB CERTYFIKAT KALIBRACJI

  Czytaj dalej